fbpx

Dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą?

Dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą?

Lakier hybrydowy powinien utrzymywać się na paznokciach bez odpryskiwania i odpadania minimum 5 tygodni. Warto jednak zmieniać swój manicure co ok. 3 tygodnie, wynika to nie tylko z estetyki, ale i bezpieczeństwa.

Co jednak w momencie, kiedy lakier hybrydowy nie chce się utwardzić? Istnieje kilka powodów, które sprawiają, że problem ten występuje dość często. Jakie to powody? Dowiesz się, czytając poniższy tekst.

Spis treści:

 1. Dlaczego lakier hybrydowy nie schnie w lampie
 2. Miękka hybryda po utwardzeniu – jakie mogą być przyczyny
 3. Jak nakładać lakier hybrydowy w prawidłowy sposób
 4. Kluczowy czas utwardzania hybrydy

Z poniższego teksu dowiesz się, jak rozwiązać problem odpadających hybryd, jaka lampa jest odpowiednia, jak zmatowić płytkę paznokcia, jak wygląda nakładanie lakieru, co warto wykonać podczas stylizacji, ile utwardzać hybrydę, na czym polega nakładanie hybrydy i jak osiągnąć najlepszy efekt końcowy, który możesz uzyskać na paznokciach.

Dlaczego lakier hybrydowy nie schnie w lampie

Lakiery hybrydowe różnią się od zwykłych lakierów nie tylko tym, w jaki sposób są aplikowane, ale także czasem wysychania. W przypadku hybryd ten proces nie trwa zbyt długo. Aby utwardzić hybrydę, należy skorzystać z odpowiednio do tego przystosowanej lampy. Standardowo, czas utwardzania bazy i topu trwa ok. 45 sekund. Większość dostępnych na rynku kolorów wymaga 60 sekund, by uzyskać pożądany efekt. Niektóre jednak, te mocniej napigmentowane lakiery wymagają trzymania w lampie aż 120 sekund. Podstawowa zasada dobrze wyschniętej hybrydy, to trzymanie w lampie pomalowanego paznokcia odpowiednią ilość czasu. Jeśli wyjmiemy paznokieć spod lampy w trakcie utwardzania, lub będziemy trzymać go w niej nieodpowiednią- zbyt krótką ilość czasu – lakier nie utwardzi się w należyty sposób i przez to hybryda będzie bezużyteczna – szybko się zniszczy.

Miękka hybryda po utwardzeniu – jakie mogą być przyczyny

Jeśli po zabiegu utwardzania hybryda nadal jest miękka, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj i moc posiadanej lampy do utwardzania. Na rynku istnieje wiele lamp do manicure hybrydowego, a każda ma swoją odpowiednią specyfikację, zatem należy dobrać taką, która odpowiada naszym potrzebom. Lampy dzielą się na LED i UV. Jeśli zastosujemy lakier przystosowany do utwardzania w lampie LED, a wykonamy zabieg w lampie UV, efekt będzie niezadowalający.

Należy zatem przed zakupem lampy sprawdzić dokładnie, czy jest to produkt, który spełnia wszelkie normy odpowiednie do zastosowania lakieru, którym mamy zamiar wykonać manicure hybrydowy.

Dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą?

Jak nakładać lakier hybrydowy w prawidłowy sposób

Lakier hybrydowy różni się od swoich starszych poprzedników sposobem zastosowania, a zatem należy krok po kroku wykonać potrzebne czynności, by efekt końcowy nałożenia hybryd był trwały i zadowalający.

Na początku należy nadać pilnikiem kształt paznokci. Nie można tego zabiegu wykonać po nałożeniu hybryd, ponieważ może to zepsuć cały efekt.

Następnie odsuwamy skórki lub usuwamy je za pomocą płynu do skórek. Jeśli tego nie zrobimy, lakier zaleje skórki, a w efekcie końcowym odejdzie od nich po kilku dniach, a przecież paznokcie mają wytrzymać wiele, nie tylko kilka dni.

Krok trzeci to odtłuszczenie i zmatowienie płytki paznokcia. Wykonujemy te czynność bloczkiem polerskim. Przed nałożeniem bazy i lakieru, płytka musi być odpowiednio zmatowiona, by hybryda trzymała się mocno na płytce paznokcia.

Krok następny to odtłuszczenie płytki. Robimy to za pomocą wacika bezpyłowego, by nie pozostawić śladów na paznokciu, który za chwilę pokryty zostanie bazą oraz lakierem.

Jeśli poprzednie czynności zostały wykonane, należy teraz nałożyć bazę, pamiętając by nakładać jej cienkie warstwy. Nie pomijaj brzegu paznokcia – ta powierzchnia również musi zostać pokryta warstwą bazy, dla zabezpieczenia. Bazę utwardzamy przez 45 sekund pod lampą, a następnie przemywamy ją ponownie cleanerem przed nałożeniem lakieru.

Krok kolejny to nałożenie warstwy lakieru hybrydowego – i tu ważna informacja – lakiery ciemne czy też z drobinkami wymagają naświetlania przez ok. 120 sekund. Pozostałym wystarczy utwardzanie przez ok. 30-60 sekund. Ilość warstw lakieru zależy od tego, jak głęboki kolor chcemy uzyskać w efekcie końcowym.

Kiedy lakier już został nałożony i utwardzony pod lampą, czas na ostatni krok, jakim jest top. Top utwardzi wierzchnią powłokę hybrydy. Naświetlamy top za pomocą lampy 60 sekund i przemywamy cleanerem. Gotowe! Warstwy produktów zostały odpowiednio nałożone.

Dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą?

Kluczowy czas utwardzania hybrydy

Na pewno zastanawiające dla każdej kobiety, która podejmuje się nałożenia hybryd, jest to, ile czasu utwardzać hybrydę.

Malowanie paznokci hybrydą jest w zasadzie łatwą sztuką, jednak należy przestrzegać kilku ważnych zasad, by uzyskać pożądany efekt.

Lakiery hybrydowe różnią się od siebie czasem utwardzania. Aby nie popełniać błędów, zobacz, jak należy stosować się do wytycznych zamieszczonych na opakowaniach produktów.

Czas utwardzania zależy też od lampy jaka zostanie do tego użyta.

Zazwyczaj czas utwardzania Twoich hybryd waha się standardowo od 30 sekund do 2 minut, jednak najlepiej zastosować się do przyjętych norm danej marki lakieru, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek w postaci miękkiej płytki paznokcia, która skutkuje szybkim zniszczeniem hybrydy.

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *