fbpx

Jak usunąć lakier hybrydowy bez acetonu?

Manicure hybrydowy nie ma wpływu na kondycję paznokci. To jego usuwanie jest największym problemem, ponieważ zabieg może uszkodzić płytkę poprzez nieumiejętne zrywanie czy też piłowanie lakieru hybrydowego. Tak samo jak namaczanie paznokci w samym acetonie nie wpływa dobrze na ich kondycje. Czy jest zatem jakaś alternatywa na zdejmowanie paznokci bez użycia acetonu?

Spis treści:

 1. Zdejmowanie hybrydy – krok po kroku
 2. Jak usunąć lakier hybrydowy z paznokci bez acetonu?
 3. Czym zmyć hybrydy bez acetonu?
 4. Jak ściągnąć hybrydę zmywaczem?
 5. Zdejmowanie hybrydy w domu – proste sposoby

Z poniższego tekstu dowiesz się, w jaki sposób skutecznie usunąć hybrydę bez acetonu, jak zdjąć hybrydę samodzielnie w domu, na czym polega zdejmowanie hybryd zmywaczem i wiele innych przydatnych informacji na temat manicure hybrydowego.

baza frenchy nude beige manicure hybrydowy
baza Frenchy Nude Beige w wykonaniu salonu Manifik – Katarzyny Pawelczyk

Zdejmowanie hybrydy – krok po kroku

Jak zdjąć lakier hybrydowy i nie zniszczyć przy tym paznokci? Należy stosować się w tym temacie do kilku ważnych zasad, które pozwolą na bezpieczne pozbycie się lakieru hybrydowego przy jednoczesnym zachowaniu zdrowych paznokci.

 1. Zmatowienie płytki paznokcia – należy użyć do tego pilniczka o gradacji 180, można także użyć frezarki. Dzięki temu zabiegowi wierzchnia warstwa coat’u zostanie spiłowana, co pozwoli na przejście do dalszych kroków pozbycia się lakieru hybrydowego w całości.
 2. Nasączenie wacika acetonem- należy przyłożyć go do paznokcia i owinąć folią aluminiową. Można do tego wykorzystać także specjalne zaciski przytrzymujące wacik. Folię lub zacisk należy trzymać na paznokciach przez 10 minut.
 3. Odklejenie hybrydy – używamy do tego kopytka drewnianego i ściągamy następnie lakier hybrydowy. Należy pamiętać, by robić to delikatnie, ponieważ łatwo uszkodzić w ten sposób płytkę paznokcia.
 4. Jeśli lakier wciąż mocno trzyma się płytki powtórz krok 2. nie zrywaj go na siłę.
 5. Po zdjęciu hybryd należy nawilżyć paznokcie – najlepiej olejkiem oraz odżywką. Zadbaj również o skórki i nawilż je oliwką.

Jak usunąć lakier hybrydowy z paznokci bez acetonu?

Istnieją dwa sposoby na zdejmowanie lakieru hybrydowego bez użycia acetonu.
Pierwszym z nich jest zmatowienie wierzchniej warstwy lakieru pilnikiem o wysokiej gradacji – najlepiej 180. Aby usunąć lakier w całości, należy sięgnąć w drugim kroku po pilnik o niższej gradacji i zrobić to samo, co poprzednio. Krok trzeci, to wykorzystanie polerki, dzięki której usunięte zostaną resztki lakieru.

Druga metoda usunięcia hybrydy bez użycia acetonu, to sposób z użyciem specjalnych naklejek. Można je nabyć za niewielki koszt w prawie każdej drogerii. Ważne jest to, żeby pamiętać, że naklejki należy użyć już podczas nakładania hybrydy!

Jak zastosować te metodę? Na oczyszczony paznokieć nakłada się naklejkę, a następnie dopasowuje się ją do pożądanego kształtu. Na tak przygotowaną powierzchnię należy nałożyć lakier – a kiedy zechcemy zmienić kolor paznokcia czy też usunąć lakier – należy lekko podważyć naklejkę patyczkiem i w taki sposób bezpiecznie usunąć lakier z paznokci.

Czym zmyć hybrydy bez acetonu?

Na rynku istnieją produkty, które nie posiadają w swoim składzie acetonu. Produkty takie są jednak niestety o wiele droższe od zwykłych lakierów hybrydowych, które w swoim składzie posiadają aceton i też acetonem się je finalnie usuwa.

Jak ściągnąć hybrydę zmywaczem?

Proces ten odbywa się zupełnie inaczej niż w sytuacji, kiedy stosujemy klasyczne lakiery do paznokci. Paznokcie hybrydowe wymagają usunięcia swojej wierzchniej warstwy za pomocą pilnika lub bloczka polerskiego. Następnie koniecznie trzeba je solidnie namoczyć w zmywaczu do hybryd za pomocą wacika przyłożonego do paznokcia. Całość owija się folią aluminiową i pozostawia na 10 minut, a następnie usuwa pozostały lakier, specjalnym patyczkiem lub metalową szpatułką.

baza frenchy light pink
follynail effect neon pink
Baza Frenchy Light Pink + Follynail Effect Neon Pink

Zdejmowanie hybrydy w domu – proste sposoby

Lakiery hybrydowe zrewolucjonizowały kobiecy manicure. Miłośniczki tego sposobu stylizacji paznokci twierdzą, że jest ona bardzo trwała oraz nie niszczy paznokci, a do tego pięknie wygląda. Jednak nawet kiedy regularnie wykonujemy hybrydy u kosmetyczki, zdarza się nam ich samodzielne zdejmowanie w domu. Jak poprawnie wykonać ten zabieg? Jak ściągnąć hybrydy w domu?

Do tego procesu można wykorzystać doskonale każdej kobiecie znany aceton lub zwykły zmywacz do paznokci – jednak w tym przypadku zabieg będzie trwał o wiele dłużej ze względu na to, że najpierw należy spiłować wierzchnią warstwę, potem użyć zwykłego zmywacza, odczekać 10 minut i delikatnie, powoli usunąć resztki lakieru. Można także spiłować płytkę paznokcia pilnikiem o dużej gradacji, najlepiej 180, pozbywając się hybrydy krok po kroku. Lepszą, jednak wymagającą większej wprawy metodą jest użycie frezarki. Dzięki temu urządzeniu można ściągnąć lakier dużo szybciej niż za pomocą acetonu czy też pilnika.

Te cztery sposoby na pozbycie się hybrydy w domowy sposób są skuteczne, jednak należy pamiętać, by po każdej metodzie mocno nawilżyć płytkę paznokcia.

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *