fbpx

Lakiery hybrydowe – jak używać?

Lakiery hybrydowe to wygodny sposób na trwały i schludnie wyglądający manicure, który wytrwa na paznokciach przez wiele dni. Jednak by osiągnąć taki efekt należy nakładać lakier w odpowiedni sposób, zgodnie z zasadami. Nie wiesz jak używać lakierów hybrydowych? Jakich błędów nie popełniać, aby zachować manicure hybrydowy nawet na 2 -3 tygodnie? Podpowiemy.

Spis treści:

 • Lakiery hybrydowe jak przygotować płytkę
 • Lakiery hybrydowe jak nakładać
 • Lakiery hybrydowe bez lampy
 • Lakiery hybrydowe jak przechowywać
 • Lakier hybrydowy 5w1 jak używać

W poniższym wpisie dowiesz się jak malować paznokcie lakierem hybrydowym, jak nakładać lakier bez lampy, jak przechowywać oraz jak zrobić hybrydę krok po kroku.

Lakiery hybrydowe jak przygotować płytkę paznokcia

Przede wszystkim należy odsunąć skórki. Jeśli tego nie zrobisz, lakier po kilku dniach będzie wyglądał nieestetycznie na zarośniętych skórkach paznokci. Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Nadaj paznokciom pożądany kształt pilnikiem gradacji 180. Użyj wacików bezpyłowych i cleaner’a by odtłuścić paznokieć. Następnie należy zmatowić paznokieć blokiem polerskim. Jeśli paznokieć będzie nieodtłuszczony, będą rozdwojone albo nieodpowiednio zmatowione, hybryda nie wytrwa nawet tygodnia i zacznie odpadać.

Lakiery hybrydowe jak nakładać

Użyj primer’a i poczekaj, aż wyschnie. Nałóż na paznokcie bazę i ją utwardź. Pamiętaj, że w lampie LED potrwa to ok. 30-60 sekund, zaś w lampie UV ok. 2 -3 minut. Zanim sięgniesz po lakier pamiętaj, że bardzo ważna jest ilość nakładanego lakieru. Kiedy nałożysz zbyt grubą warstwę, lakier nie będzie w stanie odpowiednio się utwardzić pod lampą, co w efekcie końcowym da Ci pomarszczoną warstwę wierzchnią i słaby efekt. Najlepszym rozwiązaniem będzie nakładanie dwóch cienkich warstw lakieru. Drugim istotnym elementem jest czas utwardzania lakieru oraz dostosowanie czasu utwardzania do możliwości lampy, którą posiadamy. Przed rozpoczęciem nakładania hybryd sprawdź zatem instrukcję obsługi swojej lampy. Na koniec musisz utwardzić lakier. Uzyskasz to poprzez nałożenie na niego cienkiej warstwy TOP’u i utwardzeniu go po raz już ostatni w lampie. Nie zapominaj o malowaniu brzegu paznokcia! Dzięki temu, że lakier będzie trzymał się na płytce i nie będzie narażony na mechaniczne uszkodzenia, wodę lub podchodzące pod niego powietrze.

Praktyka czyni mistrza, nawet jeśli na początku nakładanie hybryd wyda Ci się to skomplikowane, pewne jest, że po kilku razach stanie się to banalną i przyjemną czynnością.

Lakiery hybrydowe bez lampy

Lakiery hybrydowe bez lampy to alternatywa dla klasycznych lakierów hybrydowych. Jak wykonać manicure lakierami hybrydowymi tego typu? Odpowiedź brzmi: zupełnie standardowo. Tak, jak w przypadku każdej stylizacji, krok pierwszy to wycięcie skórek. Kiedy wykonujemy hybrydę bez lampy, nie musimy używać bloku polerskiego, by zmatowić płytkę. Wystarczy wypiłować paznokieć na kształt, jaki chcesz uzyskać. Krok drugi to odtłuszczenie paznokci, lakier lepiej się trzyma, kiedy płytka paznokcia jest odtłuszczona. Krok trzeci, to malowanie paznokci. Nie musisz przed tym nakładać żadnej bazy, po prostu czekasz, aż lakier wyschnie i nakładasz warstwę numer dwa. Na sam koniec zaaplikuj top coat, czyli bezbarwny lakier żelowy, który nadaje paznokciom intensywny połysk – i gotowe! Tego typu manicure będzie w stanie utrzymać się na paznokciach przez około tydzień.

Lakiery hybrydowe jak przechowywać

Lakiery hybrydowe przechowuj w temperaturze pokojowej, najlepiej w zacienionym i suchym miejscu. Na lakiery tego typu niekorzystnie wpływa zbyt duża wilgotność powietrza, zatem łazienka nie jest dobrym miejscem na ich przechowywanie. Pamiętaj o tym, by dokładnie zakręcić lakier po jego użyciu, dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej niespodzianki, ponieważ lakier się nie zeschnie. Najlepsze miejsce dla Twoich lakierów, które zapewni im długą żywotność, to miejsce chłodne, bez dostępu do światła lub źródła ciepła – na przykład kaloryfera.

Lakiery hybrydowe krok po kroku

Oto jak krok po kroku osiągnąć sukces w kwestii nakładania lakierów hybrydowych:

 1. Metalowym kopytkiem lub drewnianym patyczkiem odsuń skórki.
 2. Nadaj paznokciom pożądany kształt pilnikiem o gradacji najlepiej 180.
 3. Delikatnie zmatuj płytki paznokci przy użyciu bloku polerskiego.
 4. Przemyj paznokcie wacikiem bezpyłkowym nasączonym cleaner’em.
 5. Nałóż bazę hybrydową – pamiętaj, by była to cienka warstwa.
 6. Nanieś cienką warstwę lakieru hybrydowego i utwardź go pod światłem lampy, jeśli chcesz uzyskać intensywniejszy kolor powtórz czynność.
 7. Nanieś cienką warstwę topu hybrydowego, który utrwali hybrydę i nada jej połysk lub mat, w zależności, jaki top wybierzesz. Utwardź go w lampie.
 8. Przemyj zrobione paznokcie cleaner’em.

Gotowe!

Lakier hybrydowy 5w1 jak używać

Lakiery hybrydowe 5 w 1 to innowacja w świecie lakierów hybrydowych. Zawierają one w sobie 5 najbardziej pożądanych właściwości. Są one jednocześnie bazą, kolorem i topem, a dodatkowo dają możliwość nadbudowania płytki paznokcia i jej przedłużenie nawet do 1 cm!

Jak wykonać manicure hybrydowym lakierem 5 w 1? To proste. Na początku należy odtłuścić płytki cleanerem. Następnie nałożyć lakier hybrydowy 5 w 1. Pamiętajmy, że grubość warstwy jest uzależniona od efektu, jaki chcemy osiągnąć. W celu nadbudowania czy przedłużenia paznokcia na szablonie należy nanieść warstwowo większą ilość lakieru i z każdą kolejną warstwą utwardzać ją pod lampą. Trzeba pamiętać, że w związku z dużym napigmentowaniem produktu, to znaczy jego intensywnością koloru, warstwy nie powinny być grube – lepiej nałożyć kilka cienkich warstw i każdą po kolei utwardzać pod lampą. Kiedy paznokcie są już pomalowane i utrwalone pod lampą. Na koniec używamy ponownie cleaner’a w celu odtłuszczania płytki, jak na początku całego zabiegu. To wszystkie kroki do wykonania manicure hybrydowego metodą 5 w 1, proste, prawda?

Spread the love
2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *