fbpx

Tarcza Antykryzysowa 2.0 dla branży BEAUTY

Epidemia Covid-19 trwa w najlepsze. Branża BEAUTY ciągle jest zamrożona, możliwości zarabiania pieniędzy ograniczone, a przecież trzeba z czegoś żyć! Postanowiliśmy zebrać dla Was w pigułce informację o możliwościach przewidzianych w Tarczy Antykryzysowej. Okazuje się, że korzystając ze wszystkich rodzajów wsparcia powinno wystarczyć na przetrwanie tego trudnego dla wszystkich czasu.

Jeśli ciągle nie możecie się odnaleźć w tym co oferuje Tarcza Antykryzysowa i chcielibyście usystematyzować wiedzę, a później z niej skorzystać (BO SIĘ OPŁACA) to przedstawiamy zbiór najważniejszych danych, które gromadziliśmy przez ostatnie 2 tygodnie.

W związku z tym, że większość z Was prowadzi Salony w formie „Osoba Fizyczna prowadząca działalność gospodarczą” zaliczając się tym samym do mikroprzedsiębiorstw (obroty roczne do 2mln EURO i do 9 pracowników) to przedstawiamy poniżej rozwiązania dla Was. Możecie starać się o wsparcie zarówno z ZUS jak również PUP (Powiatowy Urząd Pracy). Łączna suma wsparcia ze wszystkich źródeł może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych dla osoby samozatrudnionej (nie zatrudnia pracowników) a dla firm zatrudniających do 9 pracowników może to być kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gra jest warta świeczki dlatego zalecamy, aby się nad tym odrobinę pochylić i złożyć wnioski wszędzie tam gdzie jest taka możliwość.

Szablony zaproponowanych przez Urzędy WNIOSKÓW są wreszcie bardzo proste, procedury dość jasne, a możliwość aplikowania zarówno w formie papierowej (poprzez wrzucenie dokumentów do skrzynki w ZUS lub PUP) ale przede wszystkim online. Wnioski złożone online rozpatrywane są z najwyższym priorytetem, ale żeby to uczynić, trzeba być w posiadaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub Profilu Zaufanego ePUPAP. Ten drugi można założyć w kilka minut poprzez swoją bankowość elektroniczną. Większość banków oferuje możliwość utworzenia Profilu Zaufanego, dlatego aby ułatwić sobie życie w konfrontacji ze wszystkimi Urzędami (US, ZUS, PUP, Urząd Miasta itd.) Polecamy zalogować się do swojej bankowości online i utworzyć Profil Zaufany.

Poniżej szczegóły poszczególnych FORM WSPARCIA z których możecie korzystać.

Z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych możecie liczyć na 2 formy wsparcia:

 1. Zwolnienie z opłacania składek ZUS w miesiącach marzec, kwiecień, maj 2020r dla samozatrudnionych jak i zatrudniających pracowników
  Szczegóły ubiegania się oraz wnioski znajdziesz tutaj
 2. Świadczenie postojowe dla samozatrudnionych (nie zatrudniających pracowników)
  Szczegóły ubiegania się oraz wnioski znajdziesz TUTAJ

W Powiatowym Urzędzie Pracy czekają na Was 2 lub 3 formy wsparcia w zależności od tego czy zatrudniacie pracowników

 1. Pożyczka do 5000 zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności (Przy spełnieniu określonych warunków pożyczka może być bezzwrotna)

  Poniżej linki do zasad ubiegania się o środki oraz do złożenia wniosku online:

  Zasady udzielania pożyczki
  Wniosek o pożyczkę online

 2. Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych (nie zatrudniających pracowników)

  Poniżej linki do zasad ubiegania się o środki oraz do złożenia wniosku online:

  Zasady ubiegania się o dofinansowanie
  Wniosek o dofinansowanie online

 3. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek ZUS

  Poniżej linki do zasad ubiegania się o środki oraz do złożenia wniosku online:

  Zasady ubiegania się o dofinansowanie
  Wniosek o dofinansowanie online

Czasu jest teraz więcej niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego warto się zagłębić w powyższą dokumentację i przebrnąć przez te procedury. Sam proces składania wniosków (online) jest bardzo prosty.

Powodzenia!

Spread the love
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *