fbpx

Dlaczego lakier hybrydowy odpryskuje?

Problem odpryskującego lakieru hybrydowego z paznokci to bolączka nawet najlepszych stylistek paznokci. Niejednokrotnie zdarza się, że nawet w świetnych salonach kosmetycznych, podczas stylizacji paznokci, hybryda schodzi płatami lub łuszczy się po wyjęciu spod lampy. Co zrobić, gdy lakier hybrydowy odpryskuje?

Spis treści:

 • Dlaczego lakier hybrydowy szybko odpryskuje
 • Trwałe lakiery do paznokci
 • Trwałe lakiery do paznokci bez lampy
 • Jak przedłużyć trwałość lakieru hybrydowego
 • Odpryskiwanie lakieru hybrydowego

W poniższym artykule przeczytasz dlaczego lakier hybrydowy odpryskuje, jakie są trwałe lakiery do paznokci, które lakiery można stosować bez lampy, poznasz również informacje jak przedłużyć trwałość lakieru hybrydowego oraz jak uniknać odprysikiwani lakieru hybrydowego.

Dlaczego lakier hybrydowy szybko odpryskuje

Prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe powinny cieszyć Twoje oko przez co najmniej 3 tygodnie. Kiedy lakier odpryskuje wcześniej i gdy taka sytuacja zdarza Ci się za każdym razem, kiedy wykonasz hybrydę, musisz zastanowić się nad tym, co może być tego przyczyną. Może to sposób, w jaki wykonujesz manicure, a może jakość produktów, których używasz?

Na początku musisz zwrócić uwagę na to, w jaki sposób przygotowujesz płytkę paznokcia do manicure hybrydowego. Pierwszy etap, to odsunięcie skórek z płytki za pomocą patyczka lub kopytka do manicure, a następnie usunięcie ich cążkami. Używając pilnika, należy nadać paznokciom ulubiony kształt. Kiedy już to zrobisz, blokiem polerskim zmatuj powierzchnię płytki paznokci, a następnie przemyj je cleaner’em. Pamiętaj, że użycie cleaner’a jest bardzo ważne! Dzięki jego właściwościom odtłuszczającym lakier będzie utrzymywał się na paznokciach trwale i przywrze do nich bardzo mocno. To właśnie niedokładne odtłuszczenie płytki paznokci powoduje najczęściej odpryskiwanie lakieru w krótkim czasie po jego nałożeniu.

Trwałe lakiery do paznokci

W manicure hybrydowym bardzo ważna jest jakość lakierów, których używasz – ale nie tylko ich. Ważna jest też baza i top, ponieważ ich jakość przyczynia się do trwałości efektu końcowego manicure. Kiedy zdecydujesz się na dobrej jakości produkty, najlepiej sprawdzone, będziesz miała pewność, że Twoja stylizacja będzie trwała, a myśląc też o kondycji swoich paznokci – dobrej jakości produkty będzie łatwiej usunąć, kiedy zechcesz to zrobić.

Co ważne, musisz pamiętać, że lakier hybrydowy nie znosi słońca ani chłodu. Przechowywanie lakierów do hybryd w zbyt ciepłym jak i za zimnym miejscy skróci ich trwałość. Pamiętaj też, że każdy produkt ma swoją datę przydatności. Najczęściej jest to 12 miesięcy od otwarcia, ale czasami okres ten wynosi tylko 6 miesięcy. Pilnuj więc dat przydatności swoich lakierów i przechowuj je w odpowiedni sposób, a na pewno nie będziesz musiała znosić rozczarowania z nieudanego manicure.

Trwałe lakiery do paznokci bez lampy

Lakier hybrydowy bez lampy to alternatywa dla tradycyjnej wersji lakierów hybrydowych, które wymagają utwardzenia pod lampą UV lub LED. Po lakier hybrydowy bez konieczności utwardzania go lampą warto sięgnąć, kiedy z jakichś powodów nie możesz wykonać tradycyjnego manicure hybrydowego lub po prostu nie chcesz tego robić. Zaletą lakierów nie wymagających utwardzania promieniami UV jest to, że łatwo się je nakłada oraz łatwo zmywa. Utwardzoną hybrydę musisz najpierw moczyć w acetonie. Lakier hybrydowy bez konieczności używania lampy zmyjesz zwykłym zmywaczem – jest zatem delikatniejszy dla Twoich paznokci.

Musisz mieć jednak świadomość, że lakiery hybrydowe bez lampy nie są tak trwałe, jak te utwardzane pod lampą. Większość utrzymuje się na paznokciach bez żadnych uszczerbków przez okres tygodnia. To i tak lepszy wynik od zwykłych lakierów do paznokci, które wytrzymują 3-4 dni podczas codziennych czynności, jednak nie jest to okres 3 tygodni, jak to przy tradycyjnych hybrydach bywa.

Jak przedłużyć trwałość lakieru hybrydowego

Aby wykonana hybryda, czy to przez ciebie w domu, czy też w salonie kosmetycznym przez profesjonalny personel, była trwała, pierwszym krokiem do osiągnięcia takiego efektu jest nałożenie specjalnego primera. To właśnie primer ma największy wpływ na trwałość hybrydy. Jak działa? Odtłuszcza płytkę paznokcia i zmienia jej PH, przez co zwiększa przyczepność bazy i wpływa na trwałość wykonanej hybrydy. Jeżeli Twoja kosmetyczka nie posiada primera, zabieraj do niej swój i proś o jego nałożenie.

Odpryskiwanie lakieru hybrydowego

Oto kilka pomocnych wskazówek, abyś mogła cieszyć się swoimi hybrydami przez kilka tygodni i uniknąć niemiłych niespodzianek w postaci odpryskiwania lakieru tuż po manicure.

 1. Prawidłowo przygotuj płytkę paznokcia.
 2. Odtłuść płytkę paznokcia cleaner’em
 3. Nie zalewaj skórek!
 4. Nakładaj cienkie warstwy lakieru – lepiej nałożyć dwie niż jedną zbyt grubą.
 5. Zabezpiecz wolny brzeg paznokcia.
 6. Utwardzaj lakier według wskazówek w instrukcji.
 7. Sprawdź datę przydatności lakieru – przeterminowany na pewno nie będzie trwały.
 8. Używaj produktów tej samej firmy – to naprawdę znaczące w trwałości Twojego manicure.
 9. Nie zabrudź świeżo pomalowanej płytki paznokcia, bądź uważna.
 10. Nie opiłowuj gotowej już hybrydy po jej wykonaniu. Możesz to zrobić przed nałożeniem lakieru, w pierwszych krokach podczas przygotowania płytki do stylizacji.

Jeśli unikniesz powyższych błędów, Twoje hybrydy wytrwają z Tobą przez kilka tygodni w nienaruszonym stanie.

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *