fbpx

Jak nakładać hybrydę krok po kroku –

jak nakładać hybrydę krok po kroku
samemu w domu

Manicure hybrydowy to obecnie jedna z najpopularniejszych metod zdobienia paznokci. Metoda ta swoją popularność zyskała dzięki swojej trwałości i estetyce. Odpowiednio wykonane paznokcie hybrydowe wytrzymują nawet do 3 tygodni, dlatego też jest to idealne rozwiązanie, kiedy brakuje Ci czasu na częstą pielęgnację paznokci, a chcesz cieszyć się ich pięknym wyglądem na długo.

hybryda krok po kroku czyli naturalne paznokcie z użyciem bazy hybrydowej Top no Wipe

Spis treści:

 1. Paznokcie hybrydowe krok po kroku
 2. Hybryda w domu
 3. Nakładanie hybrydy krok po kroku
 4. Jak się robi paznokcie hybrydowe – przydatne porady
 5. Uzupełnienie hybryd krok po kroku

W poniższym tekście dowiesz się, jak zrobić paznokcie hybrydowe, jak wykonać hybrydy krok po kroku, jak uzyskać najlepszy i najtrwalszy efekt manicure hybrydowego, jakie kroki należy wykonać podczas stylizacji paznokci, na czym polega przygotowanie paznokci pod manicure oraz jak osiągnąć najlepszy efekt wykonania stylizacji hybrydą.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku? Należy stosować się do kilku zasad, które pozwolą na osiągnięcie pięknego i trwałego efektu końcowego.

 1. Opiłuj paznokcie zgodnie ze swoimi upodobaniami, osiągając kształt, jaki lubisz.
 2. Odsuń lub wytnij skórki. Możesz do tego użyć specjalnego preparatu.
 3. Zmatuj płytkę paznokcia za pomocą bloku polerskiego, zrób to delikatnie, ale porządnie, by uzyskać odpowiedni mat.
 4. Teraz czas na odtłuszczenie płytki. Użyj do tego odtłuszczacza. Jeśli zabieg ten jednak nie pomoże i płytka paznokcia nadal będzie tłusta, zastosuj dodatkowo primer.
 5. Kolej na bazę. Nakładaj jej cienką warstwę na płytkę paznokcia i utwardź za pomocą lampy około 2 minuty.
 6. Przyszedł czas na pierwszą warstwę hybryd. Nałóż ją dokładnie i pamiętaj, by nie nabierać zbyt dużo lakieru na raz, aby nie rozlewał się na boki. Utwardź go 2 minuty. Jeśli chcesz, osiągnąć bardziej intensywny kolor, po 1wszej warstwie nałóż kolejną warstwę lakieru i ponownie utwardź go przez 2 minuty.
 7. Po utwardzeniu koloru nałóż na płytkę paznokcia top. Utwardzi on lakier i utrwali gotową hybrydę. Dodatkowo nada jej piękny połysk. Top utwardzaj kolejne 2 minuty.
 8. Zestaw czynności wykonany. Teraz przetrzyj gotową płytkę odtłuszczaczem, a następnie wmasuj w skórki i paznokcie oliwkę w celu ich pielęgnacji.
zrób sam paznokcie hybrydowe krok po kroku broccato na bazie hybydowej

Hybryda w domu

Jak zrobić paznokcie hybrydowe samodzielnie w domu? To nie trudny proces, jednak niezbędne będą do tego odpowiednie narzędzia. Musisz w domu posiadać pilnik polerski o gradacji 180/240 (zalecane), blok polerski do zmatowienia nawierzchni, dłutko stalowe lub drewniane (drewniane jest bezpieczniejsze dla dłoni), wycinacz do skórek, waciki bezpyłowe, cleaner (lub primer – a najlepiej jedno i drugie), bazę, hybrydowy lakier, top oraz potrzebna będzie również lampa do lakierów hybrydowych (najlepiej o mocy nie mniejszej niż 36W).

Biżu na paznokciach krok po kroku dla wszystkich

Chcesz nauczyć się wykonywać biżu na paznokciach krok po kroku? Nic prostszego! Chętnie wyjaśnimy Ci jak to zrobić. Musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie czy wiesz jak wykonywać hybrydy na paznokciach. Od tego już tylko mały krok do tego jak wykonać biżu na paznokciach krok po kroku. Pamiętaj o tym, że dłonie powinny być dobrze wypielęgnowane przed każdym zabiegiem ingerującym w płytkę paznokcia i jego okolicę. Teraz możesz ruszać do pracy! Może masz koleżanki, z którymi zrobisz je na zmianę?

Nakładanie hybrydy krok po kroku

Pierwszy i najważniejszy etap to nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Do tego przyda się pilnik o gradacji nie mniejszej niż 180.

Kolejny etap to odtłuszczenie płytki paznokcia – do tego celu używamy bezpyłowego wacika oraz cleanera lub primera – dzięki temu lakier hybrydowy będzie trzymał się dłużej na paznokciach.

Kiedy już wykonany powyższe czynności, nakładamy na paznokcie tzw. bazę, a następnie utwardzamy ją pod lampą przez ok. 60 sekund (ten czas zależy od mocy lampy, jaką posiadamy). Co ważne, baza musi być także na krawędziach paznokci, tak aby zabezpieczyła wolny brzeg.

Następnie nakładamy cienką warstwę lakieru hybrydowego, a potem utwardzamy go przez 30 sekund. Ten etap należy powtórzyć czasem 2-3 razy, to zależy od tego, jaki intensywny kolor chcemy uzyskać.

Ostatni etap, to nałożenie topu, który pozwoli utwardzić i ochronić warstwę lakieru. Top utwardzamy 60 sekund.

Dodatkowy krok na sam koniec to przetarcie paznokci wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem w celu usunięcia warstwy dyspersyjnej. Aby paznokcie nie wydawały się matowe, należy wetrzeć w nie i w skórki oliwkę z witaminami.

Jak się robi paznokcie hybrydowe – przydatne porady

 1. Postaraj się nie zalewać skórek podczas nakładania lakieru.
 2. Zabezpieczaj wolny brzeg paznokcia – dzięki temu hybryda nie będzie odpryskiwać.
 3. Baw się odcieniami – kolory możesz dowolnie mieszać, dzięki czemu stworzysz nowe odcienie lakieru.
 4. Nie zdzieraj lakieru – zdejmuj go za pomocą odpowiednich środków, by nie uszkodzić płytki paznokcia.
 5. Pamiętaj, by zastosować się do każdego z kroków – pominięcie jednego może skutkować wadliwym efektem końcowym.

Uzupełnienie hybrydy krok po kroku

Na samym początku zajmujemy się skórkami – odsuwamy je dłutkiem i wycinamy.

Następnie piłujemy warstwę topu wraz z lakierem hybrydowym.

Potem przemywamy paznokcie cleanerem, używając wacika bezpyłowego.

Kiedy już mamy te kroki za sobą, nakładamy bazę. Utwardzamy ją w lampie, a następnie aplikujemy kolor.

Wykonany manicure utwardzamy wykorzystując lampę, najlepiej lampę LED, skróci ona zdecydowanie czas polimeryzacji. Kiedy już lakier zostanie utwardzony, całość paznokci pokrywamy top’em. Utwardzamy go i mamy gotową hybrydę!

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *