fbpx

Primer kwasowy czy primer bezkwasowy do paznokci – który primer wybrać?

Primer? Co to jest i po co go używamy?

Bardzo często decydujemy się na manicure hybrydowy bądź żelowy, ze względu na trwałość stylizacji. Jednak, aby nasza stylizacja zachowała trwałość, aż do następnego uzupełnienia musimy wykonać ją poprawnie.

Primer ma za zadanie zwiększyć przyczepność masy żelowej bądź bazy hybrydowej. Odtłuszcza płytkę paznokcia, wyrównuje pH i zapobiega niechcianym zapowietrzeniom. Jest to idealny produkt w przypadku “problematycznych płytek”. W ofercie Follynail znajdziecie primer kwasowy oraz bezkwasowy. Pamiętajcie, że nie jest to dowolne jaki produkt aplikujecie, należy dobrać go indywidualnie do każdej płytki paznokcia.

https://www.instagram.com/p/CE3lSC9lWvs/

Primer Bezkwasowy:

To primer, który działa niczym taśma dwustronna, pozostawiając lepką warstwę. Pamiętaj zatem, aby jej nie przemywać! Primer bezkwasowy to niedrażniąca, łagodna formuła. Jeśli produkty trzymają się, są wolne od zapowietrzeń i odprysków to spokojnie możesz wybierać właśnie ten produkt. Primer bezkwasowy można aplikować na naturalna płytkę, a także na pozostałości materiału z poprzedniej stylizacji. Idealnie sprawdzi się jako dodatkowe zabezpieczenie pyłków przed aplikowaniem Top.

Primer Kwasowy:

To superbohater stworzony do zadań specjalnych. Sprawi, że Twoja stylizacja na pewno pozostanie nienaruszona do następnej wizyty w salonie. Wybierz go np. do zniszczonej i osłabionej płytki paznokcia. Gwarantujemy, że unikniesz zapowietrzeń oraz nieestetycznych odprysków. Charakteryzuje się intensywnym zapachem, dlatego warto przed aplikacją poinformować o tym klientkę. W okresie zimowym mogą pojawić się na nim kryształki, ze względu na obniżenie przez kwas metakrylowy temperatury. Primer kwasowy aplikujemy tylko i wyłącznie na naturalną płytkę. Aplikowany na żel lub bazę nie odparuje co zmniejszy przyczepność świeżego produktu. Dodatkowo może to mieć wpływ na wystąpienie przebarwień na żelu. Przed przystąpieniem do pracy po aplikowaniu tego produktu należy poczekać, aż primer odparuje. Zalecane jest również zachowanie należytej ostrożności podczas nakładania preparatu, aby produkt nie miał kontaktu ze skóra. Ma on właściwości drażniące i może spowodować podrażnienie, pieczenie, swędzenie, a nawet ból.

Primer Kwasowy czy Bezkwasowy? Jaki wybrać…


Nie ograniczaj się tylko do jednego produktu. Wybór produktu jest bardzo indywidualny i nie musi być taki sam do każdej płytki paznokcia. Pamiętaj również o tym, że wybór primera nie zależy od następnych etapów stylizacji, zatem niezależnie czy wykonujesz manicure hybrydowy czy przedłużanie żelowe, stosuj się do poniższych zasad:


– jeśli Twoje paznokcie są bezproblemowe, stylizacja pozostaje nienaruszona, aż do następnego uzupełnienia śmiało możesz sięgać po primer bezkwasowy

– w przypadku, kiedy występują zauważalne zmiany w okolicach dłoni lub paznokci, które nie są przeciwwskazaniem do wykonania usługi, ale mogą mieć wpływ na utrzymanie się produktów sięgaj po primer kwasowy

– zmiany hormonalne, zniszczona lub zaczerwieniona płytka paznokcia to sygnały by wybierać profilaktykę, czyli primer kwasowy.

Nie przypisuj primera kwasowego na zawsze do klientki i nie używaj go notorycznie. To, że na początku go aplikujemy profilaktycznie lub do problematycznych paznokci nie oznacza, że przy każdej stylizacji należy go wybierać.

• Zobacz także | Topy Follynail – doskonałe wykończenie Twojej stylizacji. Matte Dry Top, Top No Wipe & Top Shining.

Primer bezkwasowy do paznokci – który wybrać?

Na rynku możesz znaleźć primer kwasowy oraz primer bezkwasowy do paznokci. Który wybrać, żeby cieszyć się dobrym manicurem aż do następnej wizyty w salonie kosmetycznym? Wszystko zależy od płytki Twojego paznokcia oraz jego kondycji. Jeśli chodzi o primer bezkwasowy do paznokci, to coś jak taśma dwustronna, która pozostawia po sobie lepką warstwę. Primer bezkwasowy do paznokci posiada łagodną i niedrażniącą formułę. Możesz aplikować go na naturalną płytkę oraz resztki po poprzedniej stylizacji. 

Jak aplikujemy Primer Kwasowy a jak Bezkwasowy?

Zarówno primer kwasowy jak i bezkwasowy aplikujemy tylko i wyłącznie na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia. Unikaj bezpośredniego kontaktu ze skórą, ponieważ primer kwasowy może piec oraz podrażniać skórę.
Primer Bezkwasowy:
Aplikujemy cieniutką warstwę na naturalną płytkę lub na całego paznokcia, następnie musimy odczekać chwilę, aż produkt wyschnie i pozostawi lepką warstwę. Tak przygotowany paznokieć jest gotowy do dalszej pracy np. nadbudowy bazą hybrydową lub przedłużania żelem. Nie utwardzamy primera w lampie.
Primer Kwasowy:
Aplikujemy 1-2 kropelki na naturalnego paznokcia, tak by na pewno uniknąć kontaktu ze skórą i pozostałościami poprzedniej stylizacji. Primer po chwili sam rozpłynie się po całej powierzchni paznokcia. W tym przypadku czekamy do całkowitego odparowania produktu. Dopiero na suchym paznokciu możliwa jest dalsza praca.

Warto wiedzieć, warto pamiętać:

 • pamiętaj, że primer kwasowy aplikujemy tylko i wyłącznie na naturalną płytkę paznokcia, nie stosujemy go na poprzednią masę żelową lub bazę hybrydową.
 • pamiętaj, aby zamknąć primer po jego użyciu, tak aby wszystkie jego właściwości zostały w buteleczce
 • pamiętaj, że większość primerów bezkwasowych pozostawia lepką warstwę, można je aplikować na gotowy już paznokieć i np. odbić folię lub zabezpieczyć nim pyłek przed aplikowaniem Top 😉
https://www.instagram.com/p/CEbXwhhFDcl/
Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *