fbpx

Jak czyścić pędzle do paznokci: pędzle do żelu i zdobień?

Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważna w pracy stylisty jest jakość narzędzi, którymi wykonuje codziennie usługi. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych akcesoriów i narzędzi do stylizacji paznokci, więc wybór odpowiednich to nie lada wyzwanie. Dzisiaj przyjrzymy się pędzlom do żelu. Przygotowaliśmy specjalne wskazówki, jakie pędzle wybrać oraz jak o nie dbać by służyły na dłużej.

Zachęcamy do lektury…

Jakie pędzle wybrać do pracy?

Komfort pracy zapewni pędzel o najwyższej jakości włosiu. Zaraz po wielkości i kształcie, najważniejsze jest to z jakich materiałów został wykonany. Możecie wybrać pędzel o rożnym kształcie, długości, szerokości, najczesciej z drewnianym, aluminiowym Lub stalowym trzonkiem, naturalnym lub syntetycznym włosiem. Gwarantujemy jednak, że drewniany pędzel w dodatku z syntetycznym włosiem nie zagości na długo w waszych kosmetycznych kuferkach, a praca nim w konsekwencji będzie katorgą.
Nasze pędzle są z naturalnym włosiem: Kolinsky hair.

Właśnie takie pędzle rekomendujemy do pracy!


Miękkie, elastyczne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Dopracowane pod każdym względem. Przede wszystkim są idealnie docięte! Wytrzymały, odporny na zarysowania i działanie środków chemicznych trzonek. Pomalowany najwyższej jakości lakierem jest dodatkowym atutem, to jest zdecydowanie gwarancja jego trwałości. Naszymi pędzlami będziecie mogli pracować naprawdę długo, jeśli tylko będziecie o nie odpowiednio dbali! Z ich pomocą wyczarujecie wymarzone stylizacje i precyzyjne zdobienia.
Oczywiście stanie się tak tylko i wyłącznie wtedy, jeśli faktycznie będziecie o nie dbać i przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji.

• Zobacz także | Pędzel dwustronny do żelu #4 #6 – Kolinsky Hair

Jak przygotować nowy pędzel do pracy?

Zacznijmy od początku! Zawsze kupując nowy pędzel pamiętajcie, aby wykruszyć niewidoczny klej z jego włosia. Wykonajcie to delikatnie, najlepiej okrężnymi ruchami, następnie zabezpieczcie pędzel poprzez zanurzenie go w Bazie SOS Top No Wipe lub żelu budującym np. Clear.

Brawo!

Właśnie teraz, Wasze pędzle stały się kompanem gotowym do pracy i pierwszych stylizacji.

Paznokcie są już zbudowane i czas na piłowanie?

Koniecznie schowajcie lub odłóżcie swójego kompana w bezpieczne miejsce. Przede wszystkim, inwestujcie tylko w pędzle, które są zamykane, tzn. takie, które mają skuwki. Po zakończonej pracy żelem koniecznie zdejmijcie jego nadmiar wacikiem bezpyłowym z włosia tak, aby nie ubrudzić skuwki swoich pędzli podczas zamykania. Delikatnym ruchem przeciągnijcie suchym wacikiem wzdłuż włosia. Dodatkowo podczas chowania pędzla uważajcie, aby nie zahaczyć włosiem o skuwkę, powodując przy tym ich niechciane rozwarstwienie.

https://www.instagram.com/p/CFAMDltl59C/

Jak dbać i czyścić pędzle do żelu, a jak pielęgnować te do zdobień?

Oczywiście pędzel to nie tylko włosie, pamiętamy o tym również podczas jego czyszczenia. Cały pędzel z pominięciem tylko włosia, możecie wyczyścić np. mokrymi chusteczkami, acetonem lub Cleaner. Twoja magiczna różdżka będzie wyglądała zdecydowanie lepiej.

Przejdźmy zatem do pielęgnacji samego włosia. Najlepiej konserwować je w transparentnym produkcie jak Baza SOS ,Top No Wipe lub żel budujący Clear. Zanurzcie włosie w takim produkcie, następnie delikatnym ruchem wytrzyjcie nadmiar transparentnego produktu o wacik! Nie ściskając, nie szarpiąc i nie ciągnąc włosia. Przy ostatecznym ruchu pędzelkiem uformujcie również jego finalny kształt.
Efekt Was nie satysfakcjonuje? Powtórzcie go zatem. Schemat postępowania jest taki sam zarówno w przypadku pędzla do żelu jak i do zdobień.
Pamiętajcie, aby po zakończonym procesie pielęgnacji nałożyć na niego zatyczkę.

Nie chcesz uśmiercić swojego pędzla? Kategorycznie unikaj tych błędów!

Cleaner czy Aceton! To prawdziwe piekiełko dla włosia Twojego pędzla. Jeśli nie chcecie przesuszyć swojego pędzelka, to lepiej ich unikajcie.
Nigdy nie szarpcie i nie ciągnijcie włosia pędzla wacikiem, może to spowodować jego odkształcenie lub wyrwanie!
Nie zostawiajcie swoich pędzli bez skuwki w czasie pracy, może się w tym czasie zakurzyć lub pozostawiony na dłużej utwardzić od promieni UV.
Oliwka do skórek, która odżywi pędzel do żelu? Nie, nie i jeszcze raz nie. Coś co zagwarantujecie sobie, jeśli wykonacie taki manewr, to na pewno tłuste plamy pozostawione na płytce paznokcia podczas następnej stylizacji i będziecie tracili niepotrzebny czas na dodatkowe czyszczenie przed każda usługą.
Starajcie się trzymać swoje pędzle z daleka od światła UV tzn. lampek oświetleniowych, lamp do paznokci, a także okien, ponieważ nawet minimalna dawka promieni UV może doprowadzić do trwałego uszkodzenia pędzli i utwardzenia na nich pozostalosci produktu.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *