fbpx

Skoro paznokcie hybrydowe się trzymają, to dlaczego powinnam je uzupełnić? Uzupełnienie paznokci hybrydowych & lakieru hybrydowego

Lubisz manicure hybrydowy? Uzupełnianie jest bardzo ważne

Jeśli znalazłaś się na tej stronie, to na pewno lubisz manicure hybrydowy. Uzupełnianie go cyklicznie u kosmetyczki manicurzystki jest bardzo ważne przez wzgląd nie tylko na estetykę, ale także na bezpieczeństwo. Podczas uzupełniania płytka paznokcia zostaje ponownie zabezpieczona przed łamaniem, pękaniem i innymi nieprzyjemnościami, które mogą się wydarzyć, jeśli aplikujesz manicure hybrydowy, uzupełnianie nie jest wykonane i o coś na przykład zahaczysz. Nie ma więc sensu ryzykować, prawda?

Uzupełniać je co ok. 3 tygodnie? Przecież trzymają się tak dobrze.

Odrost? Wykonany został combo manicure i nie jest on, aż tak widoczny.

Odpowiedź w obu wyżej wymienionych przypadkach powinna brzmieć:

,,Tak, uzupełniać”

Nie uwzględniamy tutaj względów estetycznych stylizacji, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.
Zacznijmy od początku:
Paznokcie zbudowane są z keratyny, podobnie jak włosy. Są wytworem naskórka i pełnią funkcje ochronną, a u kobiet również ozdobną. Odpowiedniki ludzkiego paznokcia u zwierząt to kopyta i pazury. Produkowane są z macierzy znajdującej się pod wałem paznokciowym. Jest to rodzaj szybko dzielącego się naskórka. Do budowy keratyny potrzebne jest białko, w związku z tym jego niedobory, podobnie jak niedobory żelaza, witaminy C, mogą przekładać się na jego kondycję, zaburzony wzrost i miękkość.
Poprawna budowa paznokci przedłużonych odpowiada nie tylko za estetykę naszego manicure, ale również bezpieczeństwo. Prawidłowa budowa i regularne uzupełnianie paznokci gwarantuje brak złamań, pęknięć, odklejania się paznokcia od łożyska itd. Techniczne aspekty wynikające z prawidłowej budowy paznokcia, doświadczenie, znajomość produktów i umiejętności stylistki są kluczem do sukcesu oraz trwałej stylizacji. Dzięki odpowiednio umiejscowionemu Apex zabezpieczamy okolice stresu. Wraz ze wzrostem paznokcia, Apex przesuwa się w kierunku okolicy „największego stresu”. Jak szybko przekroczy to miejsce to kwestia bardzo indywidualna, zależy od prawidłowego umiejscowienia Apex i tempa wzrostu naturalnego paznokcia, a to jest bardzo indywidualne.

Uzupełnienie paznokci hybrydowych – czy jest konieczne?

Na wstępie musimy Ci powiedzieć: Tak, uzupełnienie paznokci hybrydowych raz na jakiś czas jest konieczne. I nie chodzi jedynie o względy estetyczne, ale także o bezpieczeństwo Twoich paznokci, które z kolei chronią to, co znajduje się pod nimi na palcu. Jeśli więc myślisz, że uzupełnienie paznokci hybrydowych można wykonać raz na wiele tygodni, to jesteś w błędzie, ponieważ takie nadbudowane paznokcie mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku dla zdrowia paznokci. Znajdź dobrą kosmetyczkę. 

Jak szybko rosną nam paznokcie?

Tempo wzrostu paznokci zależy od wielu czynników, np. od krążenia krwi. Jeżeli jest złe krążenie, paznokcie rosną wolniej. Jest to bardzo zauważalne na stopach. Podobnie jest u starszych osób, kiedy krążenie jest osłabione i całkowity wzrost paznokcia zajmuje nawet do 1,5 roku. Można wspomóc wzrost paznokci przyjmując leki rozszerzające naczynia i poprawiające przepływ krwi. Wtedy macierz jest dobrze odżywiona i paznokcie lepiej rośną. Paznokieć mniej więcej w ciągu trzech- czterech miesięcy odrasta cały. U dzieci rośnie zdecydowanie szybciej. W okresie letnim i u osób żyjących w ciepłym klimacie też szybciej. Z ciekawostek to podobno mężczyznom również szybciej rosną paznokcie, niż kobietom. 😉

Uzupełnianie lakieru hybrydowego – czy jest ważne?

Uzupełnianie lakieru hybrydowego jest niezwykle ważne, ponieważ chodzi o bezpieczeństwo Twoich paznokci. Twoich lub Twoich koleżanek, jeśli umawiacie się na ploteczki przy manicure. Uzupełnianie lakieru hybrydowego powinno być obowiązkowym zabiegiem dla każdej kobiety, która decyduje się na ten typ obróbki paznokcia. Dużo kobiet decyduje się na hybrydy, by uniknąć częstych wizyt w salonie, ale uzupełnianie lakieru hybrydowego to podstawa odpowiedniej pielęgnacji paznokcia – zadbaj o nie razem z nami.

Dlaczego powinniśmy regularnie odwiedzać stylistki?

Podsumowując 3, a maksymalnie 4 tygodnie to okres bezpieczny, ponieważ Apex nadal znajduje się w ,,polu stresu”, wiec nasze paznokcie nie są narażone prawdopodobnie jeszcze na uszkodzenia mechaniczne wynikające z obciążenia naturalnej płytki. Po upływie tego bezpiecznego terminu i wraz z odwlekaniem o kolejne dni wizyty, narażamy swój manicure na urazy, często również na zakażenia. Jest to bardzo ważna kwestia, która często jest bagatelizowana przez klientki. Mianowicie, rozwój bakterii i zmiany chorobowe organizmu, które są widoczne na płytce paznokcia. Większość bakterii właśnie znajduje się na naszych dłoniach i pod paznokciami. Wszystkie zmiany w wyglądzie paznokci mogą sygnalizować np. niewłaściwą pielęgnację, złe odżywianie się albo rozmaite choroby. O swoje paznokcie należy dbać, regularnie korzystać z usług manicure i obserwować.

Ważne aspekty podczas stylizacji paznokci:

Pamiętajcie, aby zawsze przed usługą umyć swoje dłonie i zwracajcie szczególną uwagę czy narzędzia, których używa manicurzystka są sterylne, stolik czysty i czy stylistka ma na swoich dłoniach rękawiczki. To podstawa prawidłowej higieny w studio manicure czy salonie kosmetycznym.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *