fbpx

Fakty i mity w stylizacji paznokci!

stylizacja paznokci fakty i mity o paznokciach

Absurdy w świecie stylizacji paznokci!

Ten artykuł skierowany jest zarówno do stylistek jak i klientek salonów czy studio paznokcia. Jak często spotykacie się z niedorzecznymi stwierdzeniami, dotyczącymi faktów i mitów w stylizacji paznokci bezpośrednio z ust innej stylistki lub po prostu nowej klientki, która usłyszała coś takiego od innej specjalistki od paznokci, usłyszała w tv lub przeczytała na facebook. Mamy na myśli konkretnie stwierdzenia, np. odnośnie pocącej się płytki… A może niektórzy z Was mają już dość słuchania opinii niekompetentnych osób, które wypowiadają się na temat szkodliwości samego manicure?

Uwielbiamy dyskutować i często również obalać spekulacje na temat szkodliwości manicure hybrydowego i innych niedorzeczności tej branży. Podpowiadamy i mówimy stanowczo, że to MIT. Polecamy tutaj lekturę na temat źródeł światła i rodzajów promieni UV albo zapytajcie o to po prostu swojego stylistę. Doświadczenie i kwalifikacje stylisty paznokci, idąca za tym profesjonalnie wykonana usługa, wysterylizowane, bezpieczne frezy oraz dobrej jakości produkty, maja wpływ na to, że podczas usługi powinniśmy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Wybierajcie jednak profesjonalne salony, które przede wszystkim stawiają na jakość i posiadają odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tej pracy. Nie zapominajcie, ze nie tylko ilość zdobiących ściany dyplomów i certyfikatów jest potwierdzeniem kompetencji i profesjonalizmu.

Stylizacja paznokci fakty i mity

Manicure hybrydowy jest szkodliwy: MIT

Im gładsza powierzchnia tym…? Trwalszy manicure!
Tak, porowatość i żłobienia powstałe na bazie hybrydowej lub żelu budującym po opracowaniu paznokci, wcale nie poprawiają przyczepności produktu. Pamiętaj o tym, aby zawsze zmatowić i wyrównać powierzchnię bufetem lub bloczkiem polerskim.

Gładka powierzchnia to lepsza przyczepność produktu: FAKT

Pocąca się płytka paznokcia? Tłusta płytka! Diagnoza stawiana przez stylistów, których klientkom odpryskuje hybryda! Bzdura! Hybryda często odpryskuje jeśli naturalna płytka się rozwarstwia, stylista paznokci powinien to zauważyć w trakcie wykonywania usługi i dobrać odpowiedni produkt, taki który wzmocni i „zaklei” odpowiednio wolny brzeg rozwarstwiającego się naturalnego paznokcia. Nie mówimy tutaj o poważnych chorobach, ale o nadużywaniu tego stwierdzenia w każdym przypadku, kiedy lakier odpryśnie.

Odpadająca hybryda to konsekwencja tłustej płytki: MIT

Pęknięcia paznokci przedłużonych lub złamania w okolicy stresu nowego „setu żelowego” to zawsze wina klientki! Nieprawda! Nie mówimy tutaj o poważnych uszkodzeniach mechanicznych, nie uzupełnieniu paznokci w terminie czy obgryzaniu, ponieważ takie uszkodzenia bardzo łatwo rozpoznać. Tak wiec, jest to kolejny MIT! W większości przypadków jest to niepoprawna budowa i/lub nieprawidłowo podłożona forma.

Złamania to zawsze wina klientki: MIT

Proteiny i witaminy zawarte w odzywkach, bazach hybrydowych czy lakierach to mit, który równie często nam towarzyszy. Pamiętajcie, paznokcie są martwym wytworem naskórka! Żadna odżywka nagle ich nie odżywi i nie ożywi. Można jedynie je wzmocnić powierzchownie. Po aplikacji na nie produktu staną się twardsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Jednak żaden preparat nie zrobi nam z paznokciami magicznego czary-mary dogłębnie wzmacniając naturalny paznokieć.

Bazy „witaminowe odżywiają naturalne paznokcie”: MIT

Teraz HIT!

Mycie narzędzi w myjce ultradźwiękowej to w żadnym wypadku nie jest sterylizacja. To jeden z etapów dezynfekcji. Dezynfekować można narzędzia czy powierzchnie, np. stolik lub krzesła do manicure, dlatego tak ważne jest, aby ta powierzchnia była zmywalna. Narzędzia należy jednak poddać kolejnemu procesowi, którym jest sterylizacja. Na ten jednak bardzo obszerny temat nie będziemy pisali w tym artykule.

Bezpieczny pakiet narzędzi to taki, który stylistka wyciąga przy klientce bezpośrednio z autoklawu lub z pakietu foliowo-papierowego, który wcześniej oczywiście został poddany odpowiednim procesom: FAKT

Rak skóry od lamp Led! Absurd, światło sztuczne o odpowiedniej mocy w lampach oświetleniowych, promienie słoneczne w upalny dzień czy wysoka temperatura w pomieszczeniu potrafią również utwardzić produkty to stylizacji paznokci, tym samym są tak samo szkodliwe jak lampy led dedykowane do utwardzania produktów przeznaczonych do stylizacji paznokci. Na ten moment nie ma jawnych, prawnych dowodów, ze przez lampy UV Led, którymi utwardzamy produkty do stylizacji paznokci ktoś zachorował na raka.

Na ten moment rak skóry jest powodowany wykonywaniem paznokci hybrydowych w lampach: MIT

Przetrzymywanie pilników i narzędzi jednej klientki w woreczku strunowym do następnej wizyty! Ohyda! Nie ma lepszego środowiska do rozwoju bakterii, wirusów, grzybów czy pasożytów, niż szczelnie zamknięty foliowy worek, a w nim przechowywane mikroorganizmy, bez dostępu powietrza. Brzmi świetnie prawda?

Pakiet w woreczku dla jednej klientki (pilnik, bloczek czy narzędzia) jest bezpieczny: MIT

Uczulenia, czyli dość drażliwy temat! Produkty są dla profesjonalistów, dodatkowo dedykowane tylko do paznokci, a nie wału go okalającego. Zawsze należy unikać kontaktu ze skórą! To nie balsam do ciała. Produkt musi być umiejętnie aplikowany i przede wszystkim dobrze utwardzony!

Hybrydy poprawnie wykonane uczulają: MIT

Teraz kolejna diagnoza: Hybryda zapowietrza się lub uczula? To na pewno wina produktu.

Co może mieć wpływ na to? Prawdopodobnie hybryda nie została wykonana poprawnie.

Przede wszystkim zbyt dużo produktu w okolicy wału około-paznokciowego, nieodpowiednio przygotowana płytka tzn. pozostawiony nabłonek na płytce, nieodpowiednio odtłuszczona lub zmatowiona płytka, zalane skórki produktem, niezabezpieczony wystarczająco wolny brzeg paznokcia. Uczulamy wszystkie początkujące stylistki przed zbyt pochopnym stawianiem diagnoz na temat jakości produktów. W dobie aktualnie panującego trendu eksperckiego i pragnienia budowania contentu poprzez chęci „testowania” produktów kosmetycznych to bardzo niebezpieczne drodzy Influencerzy.

Paznokcie zapowietrzają się przez kiepskiej jakości produkt: MIT

Lampa, której używamy dopóki świeci. Pewnie że świeci, a więc jeśli swieci to na pewno dobrze utwardza, tak? Mamy nadzieję, że odpowiedzieliscie nie! Lampa która ,,pracuje” w salonie kilka miesięcy, nie daje takiego samego światła jak na początku użytkowania. Jeśli wcześniej produkt utwardzał Wam się w 15 s. albo jeszcze szybciej (np. nasze żele: French Pink lub Cover no1), a teraz wasza lampa potrzebuje 20-30 s. to już pierwszy sygnał, że warto pomyśleć o nowym sprzęcie.
Wyeksploatowana lampa nie dość, że wpływa na Wasz komfort pracy, ponieważ wydłuża czas wykonywania stylizacji to może nie utwardzić produktu, a o tym czym to może skutkować pisaliśmy parę akapitów wcześniej (np. uczulenia)! Jednocześnie należy tutaj wspomnieć o jakości lamp dostępnych na rynku. Miejcie świadomość, ze lampa lampie nie jest równa, pomimo tego, ze na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie. Lakiery hybrydowe i żele dostępne na rynku są coraz bardziej napigmentowane, czas ich polimeryzacji jest coraz krótszy. Wszystko po to, aby skrócić czas usługi i poprawić komfort pracy. Praca takimi produktami to sama przyjemność, jednak równie ważna jest tutaj lampa i światło, którym je utwardzamy. Takie produkty w szybkim czasie będą utwardzane tylko w profesjonalnych lampach o odpowiedniej mocy i gwarancji producenta.

Lampa, której używam w salonie po czasie nie utwardza tak samo produktów: FAKT

Jeśli już wspomnieliśmy o lampach i utwardzaniu produktów, należy obalić marszczenie się produktów ze względu na kiepską jakość produktu. Jeśli lakier hybrydowy marszczy się w lampie to może być kilka powodów. Są kolory bardziej wymagające, takie które wymagają więcej czasu do całkowitego utwardzenia, ale nie oznacza to, że są gorszymi produktami.

Nie wszystkie hybrydy utwardza się w 15 s!

Dodatkowo, często przyczyną marszczenia są zupełnie inne czynniki. Po kolei: jakość lampy, tzn. moc, ilość żarówek, brak podłogi, plastikowe wykończenie dna itd. wyeksploatowana lampa, aplikowana zbyt duża ilość produktu, wyłączanie się lampy z czujnikiem ruchu podczas utwardzania poprzez ruszanie palcami przez klientkę, no i oczywiście często spotykane, niepoprawne trzymanie dłoni w lampie przez klientkę tzn. wykonywanie innych czynności w trakcie trwania usługi. Skutkuje to przechylaniem, przekrzywianiem, zbyt płytkim lub głębokim wkładaniem do lampy, a na koniec HIT ostatnich tygodni, zanim salony zostały zamknięte, trzymanie dłoni w powietrzu w lampie z czujnikiem ruchu w celu nie zarażenia się Covid19. Drodzy styliści, uważajcie na to, kiedy już wrócicie do pracy.

Moja lampa jest prawie nowa, wiec to wina produktu, że się nie utwardza: MIT

A teraz, co powiecie na news, z którym równie często się spotykamy, a jest to poniższe zdanie:
,, Wykonuję regularnie paznokcie od dwóch lat, moje paznokcie muszą odpocząć”. Tutaj zdecydowanie mówimy MIT. Jeśli stylizacja była i jest wykonywania poprawnie, absolutnie nie potrzebuje przerwy! Paznokcie po zdjęciu hybrydy lub żelu, często są w pierwszym odczuciu nawet mocniejsze, ponieważ w ostatnim czasie się nam np. nie rozdwajały. Jest to jednak krótkotrwały efekt, ponieważ zaczynamy je bardzo szybko niszczyć poprzez np. środki chemiczne, których używamy każdego dnia podczas podstawowych prac domowych. Naturalna płytkę niszczymy poprzez np. płyny do zmywania czy inne środki chemiczne, także przez zmywaki, inne magiczne ściereczki czy produkty ścierające, nawet peelingi do twarzy i ciała.

Wykonując stylizację regularnie należy robić przerwy: MIT

Pamiętajcie, wybierajcie zawsze profesjonalne salony, które oferują nie tylko piękne, ale przede wszystkim

bezpieczne stylizacje!

Takimi salonami są bezwzględnie salony partnerskie Folly Nailsroom, które prężnie się rozwijają na terenie całego kraju i zagranicy.
Zapraszamy również na szkolenia do akademii.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
2 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *